Product code: EC5A-05S33S
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5A-05S33S
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 2A
Mounting SMT
Power 6.6W
Operating temperature -25...71°C
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 3.3V DC
Efficiency 85%