Product code: EC5A-12S12S
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5A-12S12S
Specification for Converter: DC/DC
Output current 830mA
Mounting SMT
Power 10W
Operating temperature -25...71°C
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 12V DC
Efficiency 87%