Product code: EC5BE15A
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5BE15A
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 500mA
Mounting THT
Case DIP6
Power 15W
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Efficiency 83%
Output current 2 500mA