Product code: EC5BU-12S33AT
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5BU-12S33AT
Specification for Converter: DC/DC
Output current 4A
Mounting THT
Case DIP6
Power 13W
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 85%