Product code: EC5BU-48S12AT
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5BU-48S12AT
Specification for Converter: DC/DC
Output current 1.25A
Mounting THT
Case DIP6
Power 15W
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 90%