Product code: EC5BW-24S12A
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5BW-24S12A
  • Output voltage
  • Input voltage
Specification for Converter: DC/DC
Output current 1.25A
Mounting THT
Case DIP
Power 15W
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%