Product code: EC5BW-24S33AT
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5BW-24S33AT
  • Power
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
Specification for Converter: DC/DC
Output current 4A
Mounting THT
Case DIP6
Power 13W
Operating temperature -25...71°C
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 3.3V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%