Product code: EC5BW-48D15
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5BW-48D15
  • Power
  • Operating temperature
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 500mA
Mounting THT
Case DIP
Power 15W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%
Output current 2 500mA