Product code: EC5SBW-24D12N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5SBW-24D12N
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 1.25A
Mounting THT
Case DIP6
Power 30W
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 88%
Output current 2 1.25A