Product code: EC5SBW-24S12N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5SBW-24S12N
  • Output voltage
  • Input voltage
Specification for Converter: DC/DC
Output current 2.5A
Mounting THT
Case DIP6
Power 30W
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 89%