Product code: EC5SBW-48D15N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5SBW-48D15N
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 1A
Mounting THT
Case DIP6
Power 30W
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 89%
Output current 2 1A