Product code: EC5SBW-48S33N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC5SBW-48S33N
Specification for Converter: DC/DC
Output current 7.5A
Mounting THT
Case DIP6
Power 25W
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 88%