Product code: EC6AW-24D12NS
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC6AW-24D12NS
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 333mA
Mounting SMT
Power 8W
Body dimensions 31.8x20.3x11.4mm
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 85%
Output current 2 333mA