Product code: EC6AW-24D15S
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC6AW-24D15S
  • Power
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 265mA
Mounting SMT
Power 8W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 31.8x20.3x11.4mm
Output voltage 15V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 85%
Output current 2 265mA