Product code: EC6AW-24S33N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC6AW-24S33N
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Output voltage
  • Input voltage
Specification for Converter: DC/DC
Output current 2A
Mounting THT
Case DIP24
Power 6.6W
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 3.3V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 80%