Product code: EC6AW-48D15N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC6AW-48D15N
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 265mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 8W
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 86%
Output current 2 265mA