Product code: EC6AW-48S12S
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC6AW-48S12S
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
Specification for Converter: DC/DC
Mounting SMT
Power 8W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 31.8x20.3x11.4mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 86%