Product code: EC6AW-48S15NS
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC6AW-48S15NS
Specification for Converter: DC/DC
Output current 530mA
Mounting SMT
Power 8W
Body dimensions 31.8x20.3x11.4mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 86%