Product code: EC7BW-110D15N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC7BW-110D15N
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 667mA
Mounting THT
Case DIP6
Power 20W
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 88.5%
Output current 2 667mA