Product code: EC7BW18-72D12N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC7BW18-72D12N
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 833mA
Mounting THT
Case DIP6
Power 20W
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 12V DC
Efficiency 89%
Output current 2 833mA