Power supply: switched-mode; 15W; 120÷370VDC; 85÷264VAC; OUT: 2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ECL15UD02-T
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: ECL15UD02-T
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; 15W; 120÷370VDC; 85÷264VAC; OUT: 2
| Output current | 500mA |
| Mounting | M3 screw, mounting holes |
| Supply voltage | 85...264V AC, 120...370V DC |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 82% |
| Output current 2 | 500mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Electrical connection | connector with snap lock |
| Kind of power supply | open |
| Switching frequency | 70kHz |