Power supply: switched-mode; 30W; 120÷370VDC; 85÷264VAC; OUT: 3
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ECL30UT03-T
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: ECL30UT03-T
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; 30W; 120÷370VDC; 85÷264VAC; OUT: 3
| Output current | 3A |
| Mounting | M3 screw, mounting holes |
| Supply voltage | 85...264V AC, 120...370V DC |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 81% |
| Output voltage 3 | -15V DC |
| Output current 2 | 500mA |
| Output voltage 2 | 15V DC |
| Output current 3 | 500mA |
| Number of outputs | 3 |
| Electrical connection | connector with snap lock |
| Kind of power supply | open |
| Switching frequency | 70kHz |