Product code: ECLB40W-24S15
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: ECLB40W-24S15
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 2666mA
Mounting THT
Case DIP6
Power 40W
Operating temperature -40...85°C
Output voltage 15V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 90.5%