Product code: ECLB40W-24S33
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: ECLB40W-24S33
  • Output voltage
  • Input voltage
Specification for Converter: DC/DC
Output current 10A
Mounting THT
Case DIP6
Power 33W
Operating temperature -40...85°C
Output voltage 3.3V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 90%