Product code: ECLB60W-48D15N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: ECLB60W-48D15N
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Specification for Converter: DC/DC
Output current 2A
Mounting THT
Case DIP6
Power 60W
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 91%
Output current 2 2A