Product code: ECLB60W-48S05N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: ECLB60W-48S05N
Specification for Converter: DC/DC
Output current 12A
Mounting THT
Case DIP6
Power 60W
Output voltage 5V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 92%