Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ECLB60W-48S12N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: ECLB60W-48S12N
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 5A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Power | 60W |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 92% |
| Number of outputs | 1 |