Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ECLB60W-48S33
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: ECLB60W-48S33
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 15A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Power | 50W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 90.5% |
| Number of outputs | 1 |