Product code: ECLB60W-48S33
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: ECLB60W-48S33
  • Power
  • Operating temperature
Specification for Converter: DC/DC
Output current 15A
Mounting THT
Case DIP6
Power 50W
Operating temperature -40...105°C
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 90.5%