Product code: ECLB60W-48S33N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: ECLB60W-48S33N
Specification for Converter: DC/DC
Output current 15A
Mounting THT
Case DIP6
Power 50W
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 90.5%