Signaller: signalling column; LED; red/green; Usup: 24VDC; IP66
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ECO70-Q02
Manufacturer: AUER SIGNAL
Manufacturer code: ECO70-Q02
Product downloads
Specification for Signaller: signalling column; LED; red/green; Usup: 24VDC; IP66
| Supply voltage | 24V AC, 24V DC |
| Operating temperature | -30...60°C |
| IP rating | IP66 |
| Colour | red/green |
| Series | Eco Modul 70 |
| Body material | ABS |
| Body colour | black |
| Diameter | 70mm |
| Light source | LED |
| Signalling method | continuous light |
| Type of signaller | signalling column |