Cable; wires,DC 5,5/2,1 plug; straight; 0.5mm2; black; 0.8m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ECP08F2155STST
Manufacturer: SUNNY
Manufacturer code: ECP08F2155STST
Product downloads
Specification for Cable; wires,DC 5,5/2,1 plug; straight; 0.5mm2; black; 0.8m
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Number of cores | 2 |
| Cable length | 800mm |
| Rated voltage | 48V |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | DC 5,5/2,1 plug, wires |
| Insulation colour | black |
| Length of metal part | 11mm |
| Wire cross-section shape | flat |