Cable; both sides,DC 5,5/2,1 plug; straight; 0.35mm2; black; 1m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ECP10R2155STP2155S
Manufacturer: SUNNY
Manufacturer code: ECP10R2155STP2155S
Product downloads
Specification for Cable; both sides,DC 5,5/2,1 plug; straight; 0.35mm2; black; 1m
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Number of cores | 2 |
| Cable length | 1m |
| Rated voltage | 48V |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | both sides, DC 5,5/2,1 plug |
| Insulation colour | black |
| Length of metal part | 11mm |
| Wire cross-section shape | round |