Power supply: switched-mode; 130W; 85÷264VAC; OUT: 1; 12VDC; 8.33A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ECP130PS12
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: ECP130PS12
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; 130W; 85÷264VAC; OUT: 1; 12VDC; 8.33A
| Output current | 8.33A |
| Mounting | mounting holes |
| Supply voltage | 85...264V AC |
| Power | 130W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 93% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | connector with snap lock |
| Kind of power supply | open |
| Switching frequency | 130kHz |