Signalling device; Mounting: DIN; IP20; 230VAC; 90x35x66mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ED-1
Manufacturer: ZAMEL
Manufacturer code: ED-1
Product downloads
Specification for Signalling device; Mounting: DIN; IP20; 230VAC; 90x35x66mm
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | 0...35°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 90x35x66mm |
| Rated voltage | 230V AC |
| Sound level | 85dB |
| Signalling method | bell |
| Type of installation accessories | signalling device |