Signalling device; Mounting: DIN; IP20; 230VAC; 90x17.5x66mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EDM-01
Manufacturer: ZAMEL
Manufacturer code: EDM-01
Product downloads
Specification for Signalling device; Mounting: DIN; IP20; 230VAC; 90x17.5x66mm
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -20...45°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 90x17.5x66mm |
| Rated voltage | 230V AC |
| Sound level | 68dB |
| Signalling method | buzzer |
| Type of installation accessories | signalling device |