Capacitor: hybrid; 470uF; 25VDC; ESR: 18mΩ; ZL; SMD; ±20%; -55÷135°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EEHZL1E471V
Manufacturer: PANASONIC
Manufacturer code: EEHZL1E471V
Product downloads
Specification for Capacitor: hybrid; 470uF; 25VDC; ESR: 18mΩ; ZL; SMD; ±20%; -55÷135°C
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 25V DC |
| Operating temperature | -55...135°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 10.5mm |
| Operating current | 3A |
| Body dimensions | Ø8x10.5mm |
| Diameter | 8mm |
| Capacitance | 470µF |
| Type of capacitor | hybrid |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Service life | 4000h |
| ESR value | 18mΩ |