EF11.0035.0010.01
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EF11.0035.0010.01
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: EF11.0035.0010.01
Product downloads
Specification for EF11.0035.0010.01
| Operating temperature | -10...55°C |
| Connector | socket |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for panel mounting, screw |
| Type of connector | AC supply |
| Leads | connectors |
| Current rating | 20A |
| Standard | IEC 60320 |
| Rated voltage | 250V AC |
| Connector variant | C20 (I) |