Enclosure: with panel; X: 67mm; Y: 125mm; Z: 50mm; ELEGANT; dark grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EG 1250 FK
Manufacturer: BOPLA
Manufacturer code: EG 1250 FK
Product downloads
Specification for Enclosure: with panel; X: 67mm; Y: 125mm; Z: 50mm; ELEGANT; dark grey
| IP rating | IP40 |
| Enclosure material | polystyrene |
| Type of enclosure | with panel |
| Dimension Y | 125mm |
| Body colour | dark grey |
| Dimension X | 67mm |
| Dimension Z | 50mm |
| Cover colour | light grey |