Enclosure: multipurpose; X: 82mm; Y: 150mm; Z: 30mm; vented; ELEGANT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EG 1530 L
Manufacturer: BOPLA
Manufacturer code: EG 1530 L
Product downloads
Specification for Enclosure: multipurpose; X: 82mm; Y: 150mm; Z: 30mm; vented; ELEGANT
| IP rating | IP30 |
| Enclosure material | polystyrene |
| Type of enclosure | multipurpose |
| Version | vented |
| Dimension Y | 150mm |
| Body colour | dark grey |
| Dimension X | 82mm |
| Dimension Z | 30mm |
| Cover colour | light grey |