Power supply: UPS; with strip; 175x255x93mm; 480W; 800VA; 5.2kg
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EG-UPS-3SDT800-01
Manufacturer: GEMBIRD
Manufacturer code: EG-UPS-3SDT800-01
Product downloads
Specification for Power supply: UPS; with strip; 175x255x93mm; 480W; 800VA; 5.2kg
| Supply voltage | 230V |
| Power | 480W |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Kind of connector | Schuko x3 |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, discharge below, overcharging protection, short circuit protection |
| Type of power supply | UPS |
| Capacity | 8Ah |
| Frequency | 50...60Hz |
| Output voltage | 220V |
| Number of rechargeable batteries | 1 |
| Kind of power supply | with strip |
| Output voltage frequency | 50...60Hz |
| Rechargeable battery voltage | 12V |
| Number of output sockets | 3 |
| Power VA | 800VA |