Power supply: UPS; 144x410x215mm; 1.6kW; 2kVA; 18.5kg; 9Ah; 0÷40°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EG-UPS-PS2000-02
Manufacturer: GEMBIRD
Manufacturer code: EG-UPS-PS2000-02
Product downloads
Specification for Power supply: UPS; 144x410x215mm; 1.6kW; 2kVA; 18.5kg; 9Ah; 0÷40°C
| Supply voltage | 230V |
| Power | 1.6kW |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Kind of connector | IEC C13 x3, Schuko x2 |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, discharge below, overcharging protection, short circuit protection |
| Type of power supply | UPS |
| Capacity | 9Ah |
| Frequency | 50...60Hz |
| Output voltage | 220V |
| Number of rechargeable batteries | 3 |
| Output voltage frequency | 50...60Hz |
| Rechargeable battery voltage | 12V |
| Number of output sockets | 8 |
| Power VA | 2kVA |