Bearing: joint; with flange; Øout: 46.8÷47.6mm; Øint: 30mm; igubal®
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EGFM-30 T
Manufacturer: igus
Manufacturer code: EGFM-30 T
Product downloads
Specification for Bearing: joint; with flange; Øout: 46.8÷47.6mm; Øint: 30mm; igubal®
| Operating temperature | -30...80°C |
| Enclosure material | igumid G |
| Material | iglidur® W300 |
| Version | with flange |
| Height | 22mm |
| Internal diameter | 30mm |
| Outside diameter | 46.8...47.6mm |
| Static load | 1500...8500N |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Type of bearing | joint |