Industrial module: coupler; 24VDC; RJ45 x2; -25÷60°C; IP20; OUT: 4
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EK1814
Manufacturer: Beckhoff Automation
Manufacturer code: EK1814
Product downloads
Specification for Industrial module: coupler; 24VDC; RJ45 x2; -25÷60°C; IP20; OUT: 4
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Kind of connector | RJ45 x2 |
| Body dimensions | 44x100x68mm |
| Communictions protocol | EtherCAT |
| Number of inputs | 4 |
| Number of outputs | 4 |
| Conform to the norm | CE, UL |