Switch Ethernet; unmanaged; Number of ports: 6; 12÷48VDC; RJ45
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EKI-2526S-AE
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: EKI-2526S-AE
Product downloads
Specification for Switch Ethernet; unmanaged; Number of ports: 6; 12÷48VDC; RJ45
| Supply voltage | 12...48V DC |
| Operating temperature | -10...60°C |
| IP rating | IP30 |
| Kind of connector | RJ45 |
| Enclosure material | metal |
| Series | EKI |
| Width | 37mm |
| Height | 140mm |
| Kind of module | unmanaged |
| Transmission rate | 10Mbps, 100Mbps |
| Number of ports | 6 |
| Depth | 95mm |