Switch PoE Ethernet; unmanaged; Number of ports: 6; 48VDC; IP30
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EKI-2706G-1GFPI-BE
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: EKI-2706G-1GFPI-BE
Product downloads
Specification for Switch PoE Ethernet; unmanaged; Number of ports: 6; 48VDC; IP30
| Supply voltage | 48V DC |
| Operating temperature | -40...75°C |
| IP rating | IP30 |
| Kind of connector | RJ45 |
| Enclosure material | metal |
| Series | EKI |
| Width | 30mm |
| Height | 140mm |
| Kind of module | unmanaged |
| Transmission rate | 10Mbps, 100Mbps, 1Gbps |
| Power supply | PoE |
| Number of ports | 6 |
| Depth | 95mm |