Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 12÷48VDC; RJ45
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EKI-2725I-CE
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: EKI-2725I-CE
Product downloads
Specification for Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 12÷48VDC; RJ45
| Supply voltage | 12...48V DC |
| Operating temperature | -40...75°C |
| IP rating | IP30 |
| Kind of connector | RJ45 |
| Enclosure material | metal |
| Series | EKI |
| Width | 30mm |
| Height | 150mm |
| Kind of module | unmanaged |
| Transmission rate | 10Mbps, 100Mbps, 1Gbps |
| Number of ports | 5 |
| Depth | 104mm |