Industrial module: media converter; ETHERNET/multi-mode fiber
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EKI-3541M-AE
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: EKI-3541M-AE
Product downloads
Specification for Industrial module: media converter; ETHERNET/multi-mode fiber
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 12...48V DC |
| Operating temperature | -10...60°C |
| IP rating | IP40 |
| Enclosure material | plastic |
| Interface | Ethernet |
| Body dimensions | 28.5x120x85.3mm |
| Kind of module | ETHERNET / multi-mode fiber |
| Number of ports | 2 |