Switch PoE Ethernet; managed; Number of ports: 12; 46÷57VDC; IP40
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EKI-7712G-4FPI-AU
Manufacturer: ADVANTECH
Manufacturer code: EKI-7712G-4FPI-AU
Product downloads
Specification for Switch PoE Ethernet; managed; Number of ports: 12; 46÷57VDC; IP40
| Operating temperature | -40...75°C |
| IP rating | IP40 |
| Kind of connector | RJ45 |
| Enclosure material | metal |
| Series | EKI |
| Width | 74mm |
| Height | 152mm |
| Kind of module | managed |
| Transmission rate | 10Mbps, 100Mbps, 1Gbps |
| Power supply | PoE |
| Number of ports | 12 |
| Depth | 105mm |