Enclosure: wall mounting; X: 190mm; Y: 380mm; Z: 130mm; EK; grey; IK08
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EKMB 130 G
Manufacturer: FIBOX
Manufacturer code: EKMB 130 G
Product downloads
Specification for Enclosure: wall mounting; X: 190mm; Y: 380mm; Z: 130mm; EK; grey; IK08
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP66, IP67 |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Series | EK |
| Dimension Y | 380mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 190mm |
| Dimension Z | 130mm |
| Kit contents | mounting screws |
| Cover colour | grey |
| Mechanical impact resistance | IK08 |