Data logger; temperature; ±1,8°C; Temp: -100÷100°C; IP67; Len: 2m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EL-MOTE-DULT+
Manufacturer: LASCAR
Manufacturer code: EL-MOTE-DULT+
Product downloads
Specification for Data logger; temperature; ±1,8°C; Temp: -100÷100°C; IP67; Len: 2m
| Operating temperature | -18...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of channels | 2 |
| Interface | WiFi |
| Cable length | 2m |
| Dimensions | 93x93x32mm |
| Temperature measuring range | -100...100°C |
| Measuring instrument features | acoustic and optical alarm, long operating time thanks to battery life up to 2 years, transfer measurement data wireless |
| Standard equipment | wall mount holder |
| Type of meter | data logger |
| Measurement | temperature |
| Probe length | 300mm |